Login:
Password:

Forgot password? Register

Article

Azak


Redactor

39


13
článek č. 2: Můj plán na obnovu ČR - část 1 (Political)
Posted 5 years ago by
Azak    
Report


Tak a je to tady...jak si jednou založíte noviny, tak prostě musíte psát a psát...hrůza!!!

Dnes již podruhé Vás drazí spolueČRané zdravím!

jak se sluší a patří na správného prezidenta (zvláště na toho který se sám navrhl) musím mít nějaký plán na vedení ČR. Tento plán nosím v hlavě už několik dnů, ale až poslední okolnosti mě donutily to sepsat a publikovat. Předem však upozorňuji, že mi chybí ještě pár výpočtů, ale kostra je pohromadě ;-)

Včera tu eNGee uveřejnil plán na a.s. a já ho za to musím pochválit, protože je to konečně něco, co od něho bylo státotvorné a co si mohli všichni přečíst a pochopit. Já s a.s. úplně nesouhlasím, myslím si totiž že je to zbytečné a představuji Vám vlastní plán. Nicméně fungování mého systému a a.s. se nevylučuje jen se asi zbytečně budeme přetahovat o lidi.

EKONIMIKA ČR:

- ČR přišla o trh i o měnu (to je mi ale novinka!)

Řešení - zavést řízený výměnný systém, bez potřeby trhu. Výhody:
1. žádné daně z dovozu na území kde se bude prodávat -

2. žádné zdlouhavé čekání na trhu, zda se naše zboží prodá nebo ne (vše co si vyrábíme máme, měníme a pravidelně dostáváme)

3. maximální využití potenciálu práce (není nikdo, koho bychom živili (ať nějaký stát formou daní z příjmu nebo prodeje, nebo firma formou vykořisťování - žádný podnikatel, který umí počítat, Vám nedá mzdu vyšší než kolik na Vás vydělá, vždy Vám dá nižší - je to logické, ale proč podporovat cizí hráče...hodně našich lidí pracuje v zahraničních podnicích a tím nepřímo oslabují ČR)

Pzn - jediný "nefér" náklad bude minimální mzda 1 peníz v měně státu, kde se bude pracovat. Zadarmo bohužel pracovat nejde. Toto se bude muset řešit odhaduji 1x týdně snížením dávek na cca polovinu, jednak aby se naplnily sklady a jednak aby Velitelé MU mohli vyprodukované zboží proměnit na peníze na platy.

4. rovný a férový trh. Ceny produktů jsou přesně spočítány z ceny surovin nutných na jejich výrobu. Odpadají tak veškeré spekulace na trhu.

Ekonomická vložka:
e-sim není reálný trh, kde mají různí lidé různé potřeby, zde je jen několik komodit, které lze využít a proto je možné přesně říci, které komodity jsou třeba a které ne. A proto je možné tento trh přesně regulovat a spočítat. Tyto komodity není nutné kupovat za peníze, tím se vše prodražuje a zdržuje...příklad, nikdo v základu nepotřebuje víc jídla než 10 denně (neberu nadlimity), takže je zbytečné vyrábět na jednoho člověka víc. to samé z dárky a zbraněmi. Ostatní komodity jsou podružné a v podstatě, kromě trocha letenek, nejsou třeba.


POTŘEBY:
Díky přesně řízené ekonomice dokážeme reálně spočítat, kolik kdo čeho potřebuje a dokážeme mu to vyrobit na míru. Tahle hra je bojová, takže základní věci pro boj jsou: 1. jídlo, 2. zbraně 3. dárky. Každý občan v systému bude toto dostávat.


JAK TO TEDY BUDE FUNGOVAT?
Ano jsme ve válce. Jsme ve válce s Polskem. Proto každý občan, který se bude chtít účastnit tohoto systému, bude členem MU (čti: militari unit - rozuměj: vojenská jednotka). Celý systém je založen na výměnném obchodu mezi jednotlivými MU zařazenými v jedné Povstalecké Skupině.

Povstalecká Skupina (dále PS) je skupina 90 vojáků, povstalců, kteří se chtějí účastnit tohoto systému. Předem chci poznamenat, že na 90 lidí je to spočítáno a vychází to ideálně. Lze samozřejmě aplikovat i v menším počtu s adekvátně sníženými příděly. Věřím, že se časem najde 180 aktivních lidí a vytvoříme druhou PS ;-) a pak třetí a čtvrtou ;-)

Každá PS (čti Povstalecká skupina ne pohlavní styk :-D) tedy čítá 90 vojáků, kteří budou rozděleni následovně:

Budou 3 strategické MU po 16-20 lidech, z nichž každá bude mít jednu klíčovou surovinu:
1. 5q jídlo + 3q obilí, 20 lidí
2. 5q dárky + 3q dia, 20 lidí
3. 5q zbraně + 3q železo 10 lidí + 10 náhradníci (vysvětlím později)

Dále budou 2 podpůrné MU, které budou vyrábět q1 zbraně
1. 1q zbraně + 1-3q železo 16
2. 1q zbraně + 1-3q železo 14

celkem tedy 90 lidí


Každá PS bude produkovat:
1. 378 q5 jídla denně tj 4,2 na osobu a den (z 90)


2. z počátku
315 q3 dárků denně tj 3,5 na osobu a den

později:
236 q4 dárků denně tj 2,6 na osobu a den

ještě později:
189 q5 dárků denně tj 2,1 na osobu a den


3. 189 q5 zbraní denně tj 2,1 na osobu a den


4. 1417 q1 zbraní denně tj 15,75 na osobu

Počítáno při průměrné produktivitě 175.
Všechny továrny budou na svých High regionech, aby byl maximální bonus (tak je to počítáno).

Všichni budou pracovat za min mzdu, tzn. 1 měny a budou dostávat denní žold v surovinách:

4 x q5 jídlo
3 x q3 dárky (později 2,37 x q4, ještě později 2 x q5)
10 x q1 zbraň

ano je to cca o 5-15% ale myslím si, že je pro každou MU dobré mít zásoby na kruté war a moci případně dodat přebytečné suroviny hráčům, kteří půjdou nad limity nebo budou mít zrovna velký DMG. Není nic horšího než sledovat boj, kde vojáci píší, nemám zbraně, nemám jídlo...mám jen limity a chci bojovat. Klidně bych se i přimlouval na snížení denního žlodu a vytvoření většího množství zásob právě pro tyto situace. Bylo to příjemný pocit, když v posledním boji proti Polsku jsem mohl jako šéf MU VLASTENCI, která již podobný systém s jídlem a zbraněmi praktikuje, prodávat všem hráčům mimo MU relativně levně zbraně i jídlo, protože jsem si vytvořil zásoby a bylo by škoda nedat DMG, když někdo mohl.


OSVOBOZENECKÝ BOJ:
Ano máme společného nepřítele a tím je Polsko! Jsou to okupanti a stát, který porušil všechny dohody které s ním moji předchůdci uzavřeli! Případně nám nabídli tak nepřijatelné podmínky, že bychom museli být padlí na hlavu, kdybychom je přijali. Ode mě nečekejte, že budu s PL vyjednávat, je to můj nepřítel č.1. a budu se snažit vést lid eČR do boje proti tomuto úhlavnímu nepříteli. Vím že sami je nemůžeme porazit, ale budeme jim sakra nepříjemnými soupeři, jak už jsme několikrát dokázali...budeme jejich achilovou patou, jejich trnem v zadku, jejich noční můrou...nebude dne kdy by PL prezident (ten zrádce a lhář) nevstal z postele a nebál se, kde že zase v ČR zuří povstání a bude musel obětovat své zdroje na to, aby ho potlačil. Věřím, že časem se k nám přidají další země a společně eČR osvobodíme a zatlačíme okupanty zpět na jejich území.

Každý tedy bude dostávat žold a bude moci bojovat. Systém je ale nastaven tak, že se aktivně a naplno bude bojovalo jen 1x za 3 dny, kdy si hráč bude moc nakoupit bufy a naprat tam plnou palbu DMG. Následující 2 dny pak bude mít debufy, tak nemá cenu bojovat, takže bude sbírat síly i výbavu na další fajt. ;-)

Jen pro informaci k žoldu:

4 x q5 jídlo - cena 3,86 x 5 = 19,3 PLN
3 x q3 dárky - cena 3,56 x 3 = 10,68 PLN
10 x q1 zbraň - cena 0,7 x 10 = 7 PLN

celkem příjem 36,98 PLN = 2,4g

Nejvyšší dnešní prac nabídka na PL trhu je pro EZ 6 = 32 PLN což je 2,08g.

Na každý fakt by měl mít každý našetřeno:
15 q5 jídla (zbytečné může prodat a vyměnit za něco co bude chtít nebo jít 1x týdně na dovolenou a jít dalších 50 úderů ;-) )
9 q3 dárků
30 zbraní - vím tohle není moc, ale zbraně jsou prostě v porovnání s limity nejhorší investice, proto upřednostňuji jídlo a dárky.

A navíc všichni společně podporujeme akci

TANKOVÝ PRAPOR - pouze vize
Na tenhle nápad mě přivedl můj spolubojovník a řekl bych největší ekonomický mozek ve hře který jsem zatím poznal Havras a tímto mu chci veřejně poděkovat. Pokud budu prezidentem byl bych rád, aby mi on dělal ministra financí a obchodu.

Ti pozornější z Vás, kteří při čtení mého románu neusnuli, nebo nerozmlátili monitor vzteky, že je to moc dlouhé si jistě všimli, že bude existovat ještě jedna MU, která bude vyrábět q5 zbraně. V této jednotce bych byl rád, aby byli aktivní hráči, hráči s největším DMG a hráči, kteří o to budou stát. Tato jednotka bude mít k dispozici q5 zbraně což ve spojení v bufem tank bude dávat nehorázné poškození. Byl bych rád, kdyby to byla jen jednotka o 10 hráčích a vylevlovala se na veteránskou později elitní. Tato jednotka bude rozhodovat bitvy, alespoň tomu pevně věřím. Je to železná pěst, ocelová drtící noha celé Povstalecké Skupiny, která zašlape Polské okupanty do země.

MU vyrábí 189 q5 zbraní denně. Je v ní 10+10 lidí což dělá 9,45 zbraně na osobu a den. Díky debufům bude moci bojovat také pouze 1x za 3 dny, ale to bude mít nabito 28 q5 zbraněmi na osobu a bude na nich jak si to zorganizují a rozdělí.

Úmyslně uvádím 10+10 protože z MU se dá momentálně vyhodit a přijmout člen celkem snadno a bez postihu. Proto myslím, že je zbytečné, aby měla jednotka 20 míst a její vylevlování stálo dvojnásobek. Členovéi náhradníci MU budou pracovat na výrobě svých tanků a bude na nich jak se domluví kdo jaký boj bude krýt atd. Stejně nikdy nemohou být online všichni, takže jen se domluví tak to bude ale budu chtít, aby vždy byli připraveni zasadit rozhodující DMG. A samozřejmě sebrat BH, jehož podstatnou část bych byl rád, kdyby vítěz věnoval do PS, na jeho další rozvoj. Myslím si, že za možnost projet se tankem to stojí :-)

Tankový prapor je jen a pouze moje vize. Systém může skvěle fungovat i bez něj, protože 20 tankistů se prostě rozdělí mezi výrobu dárků a zbraní a pro každého člena se pak vyrobí více těchto komodit. Myslím si ale, že takovouto mocnou zbraní by měla disponovat každá pořádná armáda a já pevně veřím, že i když momentálně nemáme území, chceme být pořádnou armádou a sehrát v e-sim svoji ne nedůležitou roli.

Určitě ale nechci, aby tankisté byli nějaké uzavřená skupina. Každý hráč, který se podílí na chodu Povstalecké Skupiny měl možnost se jednou za čas projet v taknu a zkusit si dát pořádný DMG. Nechci tu teď spekulovat o tom kdo bude nebo nebude mít nárok, jistě spolu nějaká pravidla dáme dohromady. Určitě to nebude nic pro nováčky, protože Ti se musí rozkoukat a učit, ale tak to je i v běžném životě.

------pokračování v dalším článku----

PS-nečtu to po sobě je to moc dlouhéPrevious article:
článek č. 1: jak jsem do toho spadnul... (5 years ago)

Next article:
článek č. 2,5 - Můj plán na obnovu ČR - část 2 (a poslední) (5 years ago)


Comments (11)
26-07-2015 1:56:52
(5 years ago)


Mise #40: Komentovat článek

25-07-2015 0:23:19
(5 years ago)


Tam jde spíš o to že v připade potřeby mužeš mit každy den 2 extreme silne hrače kteří si rozdelí po 90q5 zbraních tzn se dá s tankovým prapoerm manipulovat podle libosti každý den bud dají 2 lidi po 90 zbranich za den nebo 4 za 2 dny 6 za 3 a jak tu nekdo zminoval 10 lidi se skoro 100q5 zbraní každý 5ty den. Je to jen na organizaci a domluve ale když si to propočitate statisticky a bitvy si rozdejí jednotlivý hrači tak za 4 dny funkce tankvoeho praporu máš 8 hraču a každy z nich je schopen dát 2,5-3M v bitve tzn na každe kolo máš jednoho silneho hrače prakticky bez problemu a 100% zajišteneho.

24-07-2015 21:57:08
(5 years ago)


Nechápeš mě. 90 lidí tak vybavených jak ty říkáš by poláky vážně potrápilo. Ovšem 30 každej den je málo. Samozřejmě, bitva by byla klidně každej den, ale bez steroidů atd. A potom třetí den BUM pecka na poláky jak svině. To je překvapí a další dvě bitvy se budou snažit, zatímco mi je totálně vypustíme. Uběhne např 5 dní a BUM zase tam bude 90 plně vyzbrojených čechů. A takhle se to bude opakovat, ale ne v přesně daným rozmezí 3 dnů, protože pokud se něco střídá pravidelně, tak to někomu brzo dojde a poláci zjistí, že se vážně snažíme jen jednou za tři dny a tak dají do 3. dne taky vše, ale první a druhej začnou vypouštět.

24-07-2015 19:28:36
(5 years ago)


s naší jednotkou můžeš počít rádi se připojíme

24-07-2015 17:03:17
(5 years ago)


90 lidí tu je to to nemám strach....např. dneska dalo nějaký DMG 95 lidí a to určitě je dost takových, kteří ještě ani neklepli ;-)

To johny: hele můžeme bojovat každý den viď, vždy bude 1/3 jednotky na bufech a 2/3 odpočívat ;-) proto je to děláno na 90 lidí...

24-07-2015 16:20:50
(5 years ago)


Je to hezký. Jen bych upravil boj jednou za 3 dny na boj "náhodně" jednou za 3-5 dní Zaprvé to se zvýší zásobovanost lidí a zadruhé tím získáme moment překvapení. Nemyslím si, že Polákům bude trvat dlouho, než zjistí, že tam všechno rveme jen jednou za 3 dny a tím pádem první a druhej den můžou boje s náma flákat.

24-07-2015 15:35:01
(5 years ago)


Perfektos


24-07-2015 15:27:20
(5 years ago)


Nápad dobrý, ale bojím se že 90 aktivních lidí v republice neni.

24-07-2015 15:19:07
(5 years ago)


WoW Tak jestli tohle vyjde, tak si zasloužíš Nobelovku!

24-07-2015 14:52:08
(5 years ago)


Mno Dlouhé nápad dobrý otáza je máme 90 lidí (110)


24-07-2015 14:30:46
(5 years ago)


To se ti ani nedivím, že to po sobě nečteš.New comment
Message:

Characters remaining:

1000


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Alpha | Primera | Secura | Suna | Aurora | Pandoria
Play on