Kaj je e-Sim?
e-Sim je socialno strateška spletna igra, ki poskuša simulirati resnično življenje. Kot v vsakdanjem življenju si morate tudi v igri poiskati službo, delati in si služiti vsakdanji kruh. Zelo pomemben del igre je tudi vojskovanje, ki lahko na eni strani uničuje države medtem ko druge s tem posledično krepi.
Že na začetku vse novince vabim na chat, kjer se lahko sporazumevate z drugimi igralci ter jih vprašate za razne nasvete in mislim, da vam bodo rade volje odgovorili na vaša vprašanja.
KLIK:
chat
Svetujem vam, da opravljate naloge zgoraj desno, saj boste z njimi dobili veliko uporabnih stvari, znanja in xp.
Služba
Kakor v resničnem življenju, je v e-Simu najbolj pomemben denar

. Najlažje je denar pridobiti s delom. Kako priti do dela? Do dela prideš z naslednjimi koraki: TRG->TRG DELA->SPREJMI. Izberi ponudbo z najvišjo plačo ter se zaposli.
Ko se zaposliš je potrebno še delat. To storiš tako da greš na MOJA MESTA->DELO.
Z delom ne izgubite zdravja. Delajte vsak dan redno, ker boste za 30 dni neprekinjenega dela dobili Hard Worker medaljo. Z vsako medaljo dobite 5 gold-a nagrade. Vsakič ko delate dobite 5 exp (points) oz. 5 točki izkušenj. Z delom se vam viša tudi ekonomska sposobnost. Višja kot je večjo plačo boste dobili in več boste proizvedli. Plačo vam zvišuje delodajalec, to pomeni, da se vam ne zvišuje avtomatsko. Zato morate dnevno preveriti ponudbe na trgu in službe zamenjati za tiste z višjo plačo.
Če želite dobiti dobro plačo lahko napišete sporočilo
Slovenia Org , ki vam bo ponudil zelo dobro plačo. Lahko pa delate tudi za supply, t.j. namesto plače dobite hrano, darila in orožje.
Trening
Z treningom se vam viša moč. Večja kot je, več škode boste storili v bitkah. Do treninga prideš tako: MOJA MESTA->TRENING.
Z treningom ne izgubite zdravja. Ko boste trenirali 30-krat dobite 5 golda in Super Soldier medaljo.
Bojevanje
Z vsakim udarcem izgubite 10 zdravja. Zdravje si povečate z hrano in darili. Hrano in darila lahko kupite na: TRG-->PROIZVODNI TRG. Za začetek se vam splača kupovat samo hrano, saj so darila predraga za novince, nimajo pa kakšnega boljšega učinka kot hrana. Na voljo imate 5 različnih Q hrane in daril in sicer Q1 = 10 zdravja, Q2 = 20 zdravja, ... , Q5 = 50 zdravja. Hrano lahko pojeste z gumbom Pojej hrano, ki je na vaši levi strani (Potrošite elemente->Prikaži) in darila pa z gumbom Uporabi darilo. Na dan lahko pojeste 10 hrane in uporabite 10 daril na začetku (povedal vam bom tudi kako zvišati limite).
Če ukazov ni napisanih pa preprosto na chatu vprašate. Bitke vidite na: DRŽAVA->BITKE.
Borite se tako da kliknete na bitko (v modro obarvano ime regije). Ko porabite vso zdravje ter vse limite, morate počakat na naslednji dan, ko se vam bodo zdravje ter limiti obnovili.
Borite se tako, da kliknete na gumb Udari (-1 orožje, -10 zdravja) ali gumb Podivjaj (-5 orožij, -50 zdravja). Pri bojevanju lahko izberete tudi kvaliteto orožja prav tako ima tudi orožje 5 kvalitet. Možnosti: brez orožja, Q1, Q2, Q3, Q4 in Q5, ki povzroči največ škode.
Vsaka bitka je sestavljena iz 8 do 15 minibitk. Za zmago jih je potrebno zmagati vseh 8 minibitk, kar tudi pomeni da lahko bitka traja od 16 do 30 ur - vsaka minibitka traja 120 minut. V posamezni minibitki zmaga tista država, ki ima ob izteku časa “zid” preko 50% .
Po končani minibitki je določen Battle Hero (igralec, ki naredil največ škode v minibitki in dobil BH medaljo ter 5 G). Če je ena od držav v vojni izgubila svoje regije, jih lahko pridobi nazaj s pomočjo Resistance War-ov (RW). Ti potekajo kot navadne bitke, le da za njih ni potrebna napoved vojne, stanejo pa 20g. Sproži jih lahko vsak igralec.
Limite si lahko povišate s hišami in posestvi. Q1 hiša vsak dan eno hrano več lahko porabiš,… Q5 hiša vsak dan pet hran več. Q1 posestvo vsak dan eno darilo več,… Q5 posestvo vsak dan pet daril več. Limite si lahko obnoviš tudi z Prvo pomočjo.
Bonus:
-če ste v vojaški enoti, imate določen bonus pri bojevanju (odvisno od stopnje vojaške enote) to seveda velja samo če se borite v bitki, kjer ima vaša enota nastavljene ukaze
-če ste v bonus regiji (20%) torej:
- če branite napadeno regijo, je bonus regija napadena regija
-če napadete regijo, je bonus regija sosednja regija (seveda ta regija ne sme biti v regiji, ki jo ima v lasti napadena država ali država ki je zaveznica z napadeno državo)
-če je upor v regiji je bonus regija tista regija v kateri je upor, ne glede na to, če ste branilci ali napadalci.
ter če:
-kupite na trgu posebne elemente
-je v regiji obrambni sistem
Oprema
Opremo lahko pridobiš z bitkami (na koncu vsake bitke je žrebanje opreme) ali s tem ko jih kupiš na dražbi (TRG->DRAŽBE). Oprema ti da nekatere prednosti v bojevanju (zmanjšanje možnosti zgrešitve udarca, povečanje možnosti za kritični udarec, povečanje najvišje škode, povečanje škode, možnost izogiba škodi, povečanje moči, povečanje udarca). Imaš lahko 8 kosov opreme in sicer čelado, vizir, osebni oklep, orožje, ročno opremo, hlače, čevlje in talisman. Opremo lahko združiš (izbereš 3 opreme ter dobiš ven 1 kos, ki je za eno kvaliteto višji od treh združenih)(to pa stane nekaj golda: Q1 - 0.3 - Zlato, Q2 - 1.0 - Zlato, Q3 - 3.0 - Zlato, Q4 - 9.0 - Zlato, Q5 - 27.0 - Zlato) ali razpoloviš (izbereš eno opremo in dobiš ven 2, ki sta za eno kvaliteto nižji od razpolovljene)(to ne stane nič). Z opremo lahko tudi trguješ in pošteno zaslužiš. Prodaš jo lahko na dražbi ali pa preko pogodbe.
Z opremo se ti lahko tudi poviša ekonomska sposobnost ter možnost zastonj poleta.
Stranka
Ko se vključiš v stranko dobiš dosežek. Lahko pa vsak mesec kandidiraš za predsednika stranke v katero si vključen.
Pogodbe
Pogodbe so namenjene temu, da ne bi prišlo do goljufij. Pogodbe so namenjene trgovanju med dvema igralcema. Pozoren moraš biti na razne igralce, ki te hočejo ogoljufat preko pogodb, zato bodi vedno previden in dobro preberi pogodbo.
Pogodbo narediš takole:
-Ustvari novo pogodbo-->dodaš ime-->in nato dodajaš predmete, katere boš ti doniral ter katere bo doniral igralec, kateremu predlagaš pogodbo-->vpišeš ime igralca kateremu pogodbo želiš poslati (igralec more bit vaš prijatelj v igri)-->pogodbo predlagaš
Vojaška enota
Če si vključen v vojaško enoto dobivaš bonuse pri bitkah. Npr. tvoja vojaška enota ima nastavljene ukaze na Prekmurje in ti se v Prekmurju boriš narediš določen % škode več, odvisno od stopnje vojaške enote.
Denarni trg
Denarni trg je namenjen poslovanju z denarjem. Tukaj lahko menjaš denarne valute. Priporočam ti, da najprej določeno denarno valuto zamenjaš za zlato in nato zlato zamenjaš v valuto katero želiš.
Posebni elementi
Na začetku verjetno tega ne boste uporabljali. Dajo vam npr. povečavo moči za določen čas ali obnovo limitov hrane in daril…
Podjetje
Ustvarite lahko podjetje surovin ali izdelkov.
Surovine: železo, žito, les, kamen, diamanti in olje.
Izdelki: orožja, hrana, darila, karte, hiša, posest, bolnišnica, OS.
Pri podjetju za surovine ne potrebujete ničesar razen plač za delavce. To pa ni enako kot pri podjetju z izdelki, kjer potrebujete surovine ter plače za delavce. Železo potrebujete pri orožarni, žito pri pekarni, les pri hiši, kamen pri posesti, OS ter bolnišnici, diamante pri darilih in olje pri kartah. Nato surovine ali izdelke prodate na proizvodnem trgu in s tem pridobite denar.
Podjetje naredite v high regiji.
high regije najdete tukaj torej kliknite na Vire na levi strani. Zakaj v high regiji? Zato ker bo pridelek večji.
High iron: za orožarno ter železarno
High grain: za pekarno in žito
High wood: za les in hišo
High stone: za kamen, posestvo ter bolnišnico in OS
High diamanti: za diamante in darila
High oil: za olje in karte
Povabi prijatelja
MOJA MESTA->POVABI PRIJATELJE->Vaša napotitvena povezava:
Tako lahko povabiš prijatelje. Z prijatelji se da kar pošteno zaslužit. Če se bo prijatelj prijavil preko tvoje napotitvene povezave, boš ti ko bo dosegel 7 lvl dobil 5 golda. Prav tako boš dobil 5 golda ko bo prejel prvo medaljo. Za vse nadaljne medalje ter lvl boš dobil 0.5 golda za vsak napredek.
Za kakršno koli vprašanje vprašaj mentorja ali na
slo chat ali v komentar ali pa kakšnega igralca oz
Slovenia Org
Za informacije o stanju države ter za državne načrte se naroči na časopis
Slovenia Org (http://europa.e-sim.org/newspaper.html?id=503)
LP
josak46
V komentarjih dodajte kar sem pozabil ali kakšne dodatke, da bom popravil

ter vprašanja na katera bom rade volje odgovoril
Hvala.
VOTE&SUB please
Previous article:
Moji dosežki :P (10 years ago)